امکانات وب

مديريت با شناخت از افراد زير مجموعه ي خود بايد بتواند با مهيا كردن زمينه هاي مناسب موجب رشد و اعتلاي افراد را مهيا سازد . در هر مجموعه عده اي چاپلوس ، عده اي با شخصيت و با و قار ، عده اي شوخ مسلك وعده اي منفي گرا ، عده اي داراي انگيزه وعده اي بي انگيزه ، عده اي منظم و مقيد وعده اي بي تفاوت نسبت به امور هستند اما همة افراد فوق سعي مي كنند خودشان را با اهداف و نگرش مدير كه در رأس سازمان و هرم قرار گرفته همسو كنند و اين بستگي به نگرش و قدرت و بر نامه ريزي مدير دارد، كه بيشتر به كدام گروه بها ميدهد .

اگر افراد منظم و مقيد به امور بدانند عملكرد شان از چشمان تيزبين مسئولشان دور  نمي ماند در اين كار مداومت مي ورزند و همه اقشار ديگر را نا خود آگاه بدنبال خودشان  مي كشند و اين امر ميتواند بالعكس هم صورت پذيرد . همه اينها به رأس هرم ( مديريت ) بستگي دارد. اگر مورد عكس قضيه اول صورت پذيرد ، هرج و مرج جاي عدالت را گرفته و افراد از عدالت مدير مأيوس ميشوند و متوسل به كارهاي غير اخلاقي و متفاوت براي گرفتن حق خودشان از مجموعه و سازمان خواهند شد كه چندان مناسب به نظر نمي رسد .

همين موضوعات را مي توانيم به داخل زمين فوتبال تعميم دهيم . اگر داوري با صحنه سازي و شيرجه رفتن مهاجم در داخل محوطه جريمه برخورد نمايد ، اگر داور جلوي اعتراض مربي ، سر پرست و ... را بگيرد، اگر داور بعنوان الگو مرتب و منظم باشد اگر داور با قاطعيت و شجاعت و قدرت دنبال احقاق حق باشد . اگر داور در حد بازيكن يا بالاتر از آن داراي آمادگي بدني باشد ، اگر داور داراي دانش لازم و قدرت تصميم گيري بجا باشد مطمئن باشيد كه بازيكنان ،مربيان ، سرپرستان و تماشاچيان به عدالت شما بعنوان داور ايمان مي آورند ، و به مقبوليت خواهيد رسيد و به شما اعتماد خواهند كرد و اشتباهات سهوي شما را در طول بازي مي پذيرند . مطمئن باشيد كه خيلي زود شناخته خواهيد شد و در آينده كارتان راحت تر ميشود . اما سعي كنيد از اعتماد ديگران سوء استفاده نكنيد زيرا اولين نفري كه صدمه ببيند شخصيت شما و وجدان شماست. گاهي اوقات مشاهده شده كه يك داور از يك صحنه مي گذرد يا از يك خطا مي گذرد و گفته ميشود كه او الان يك كار مديريتي انجام داده در صورتيكه بازيكنان ابتدا به داوري اعتماد مي كنند بخصوص به عدالت و بي غرضي او، و هنگاميكه خطايي روي بازيكن صورت مي گيرد و شما بعنوان داور خطايي مي گيريد هم بازيكن خاطي را جريمه كرده ايد و هم اينكه از عصبانيت بازيكني كه رويش خطا شده كاسته ايد . اگر خطا تقريباً شديد تر بوده اما نمي خواهيد اخطار بدهيد ، با دادن تذكر جدي به خاطي، به بازيكني كه خطا رويش انجام شده و هم تيمي هاي او ثابت مي شود كه يك نفر داخل ميدان هست كه نمي گذارد حقش ضايع شود، آن وقت آن بازيكن در ادامه دنبال فوتبال سالم مي رود .

اما اگر صحنه بالا بالعكس باشد، مطمئن باشيد بازيكن مورد نظر يا هم تيمي او از شما مأيوس ميشوند و خودشان اقدام به گرفتن حق خود ميكنند. آنگاه شما قضاوت كنيد در ميدان چه اتفاقي مي افتد زد و... این مطلب ادامه دارد

[ ] [ 11:37 ] [ مجيد روغني ]

درباره وبلاگ

اين وبلاگ توسط مجيد روغني داور ملي فوتبال ومدرس رسمی قوانین فوتبال فدراسیون استان يزددر راستای موضوعات روز داوري و نكات آموزشي طراحی شده که امید است مورد پسند داوران محترم و علاقه مندان به رشته ورزشی جذاب وديدنی فوتبال قرارگیرد. نظر به اينکه اینجانب مطالب وبلاگ را از كتب و فيلم هاي آموزشي دريافتي از فيفا و بعضا کمک از اساتيد وهمکاران مجرب تهيه و در اختيار دوستان گذاشته ام لذا استفاده با نام منبع اشكالي ندارد در غير اينصورت پيگرد قانوني دارد . در صورت بروز هرگونه مشكل يا سوال مي توانيد با شماره همراه اينجانب 09131545254 تماس بگيرند یا نظرات خود را به آدرس یزد صندوق پستی 513-89175 ارسال نمائید .آرزوی موفقيت وپيروزی را از خداوندمتعالی برای تمامی ورزشکاران ودوستاران ورزش خواستارم .
من را با پيشنهادات و نظرات خود راهنمائی فرمائيد.
موضوعات